Апостиль і легалізація

Щоб підтвердити офіційність документів, які необхідно пред’являти за кордоном, вам потрібно виконати апостилювання. Це процедура простіша, ніж легалізація, і потрібна тільки в країнах-учасниках Гаазької конвенції.

При в’їзді в країну, яка підписала Конвенцію, вам не потрібно проходити легалізацію, досить мати апостилювання. Штамп ставиться Міністерством юстиції України на оригінали документів, підтверджуючи підпис уповноваженої юридичної особи.

Для поїздок в країни, що не підписували угоду Гаазької конвенції, документи необхідно легалізувати. Це дуже затяжний процес, який передбачає три стадії:

  1. Засвідчення документів в Міністерстві юстиції України.
  2. Направлення документів для посвідчення в Міністерство закордонних справ.
  3. Фінальне засвідчення консульством тієї країни, до якої ви прямуєте.

Після легалізації звичайний перекладений файл набуває юридичної сили й стає офіційним документом, дійсним за кордоном. Завдяки цій процедурі ви зможете вільно пересуватися й здійснювати дії на території інших країн. Документ отримує підпис і печатку державного зразка від органів влади.

Апостиль і легалізація – це узаконення ваших документів і можливість використовувати їх за межами країни. Без жодної з цих процедур не обійтися при виїзді з України у відрядження, з метою навчання, з метою роботи за кордоном або при укладенні угод.

Які документи мають проходити легалізацію:

  • посвідчення особи: паспорт, ІПН, водійські права;
  • офіційні, видані місцевими державними установами та органами влади, наприклад, – документ про освіту;
  • юридичні: судові вироки та рішення, документи, видані нотаріальною конторою та завірені Міністерством юстиції, довідки від судових органів;
  • адміністративні: свідоцтва про шлюб і розлучення, народження і смерті.

Для отримання апостиля потрібно не менше 5 робочих днів за умови правильного оформлення і подачі документів. Легалізація вимагає більше часу – від 10 робочих днів до місяця. Термін отримання визначається консульством країни, до якої ви прямуєте. Варто пам’ятати, що для отримання легалізації в різних країнах кожен з етапів потрібно проходити заново. Не можна подати документи відразу в кілька консульств після завірення в Міністерстві юстиції та МЗС.

Для отримання легалізації або апостилю ви маєте надати неушкоджені оригінали документів без ламінування.

Щоб уникнути бюрократичних труднощів під час оформлення документів звертайтеся в наше бюро перекладів. Команда професіоналів швидко і недорого оформить вам апостиль і легалізацію.